Na het infomoment op 12 februari 2026 hebben we de ontvangen vragen, opmerkingen en suggesties grondig verwerkt.
Een studiebureau heeft het toen besproken voorstel uitgewerkt, waarbij de focus nog steeds ligt op het verbeteren van de verkeersveiligheid met extra aandacht voor de zwakke weggebruiker, het verlagen van de snelheid en het beperken van het doorgaand vrachtverkeer.
Wat verandert er?
Verplaatsing vrachtwagensluis
De vrachtwagensluis wordt verplaatst naar het onbebouwde perceel tussen de huisnummers 48 en 52. De inrichting wordt daar in een geschrankte opstelling aangelegd.
Dankzij deze opstelling ontstaat een slalom effect, waardoor bestuurders hun snelheid dienen aan te passen. Tegelijk blijft het voor alle weggebruikers mogelijk om de inrichting veilig te passeren.
Bij de uitwerking van de maatregel werd ook bijzondere aandacht besteed aan de veiligheid van de zwakke weggebruikers. Daarom wordt er een bijkomende verharding aangelegd, zodat voetgangers en fietsers niet door de vrachtwagensluis hoeven te wandelen of rijden en de inrichting op een veilige manier kunnen passeren.

Bijkomende geschrankte opstelling van gele paaltjes
Naast de verplaatsing van de vrachtwagensluis wordt ook ter hoogte van de huisnummers 14 en 14A een bijkomende geschrankte opstelling aangebracht met behulp van gele paaltjes.
Deze inrichting creëert eveneens een slalomeffect, waardoor bestuurders ook hier hun snelheid dienen aan te passen. Tegelijk blijft de doorgang voor alle plaatselijke bestuurders gegarandeerd, zodat de straat vlot toegankelijk blijft.
Ook bij deze maatregel werd bijzondere aandacht besteed aan de veiligheid van de zwakke weggebruikers. Net zoals bij de geschrankte opstelling met de betonblokken wordt een bijkomende verharding voorzien, zodat voetgangers en fietsers de inrichting veilig kunnen passeren zonder gebruik te moeten maken van de versmalling zelf.

Bijkomende verkeersmaatregelen
Aangezien het oorspronkelijke doel van deze ingrepen erin bestaat de snelheid van het verkeer te verlagen en doorgaand vrachtverkeer te weren, worden bijkomend ook enkele verkeersmaatregelen ingevoerd.
Zo wordt een zonale snelheidsbeperking van 50 km/u ingesteld binnen het betrokken gebied. Daarnaast wordt een zonale tonnagebeperking ingevoerd, waardoor doorgaand vrachtverkeer wordt ontmoedigd en enkel bestemmingsverkeer gebruik kan maken van de straat.

Start werkzaamheden en omleiding
De werkzaamheden starten op maandag 3 augustus 2026. Aangezien er vermoedelijk nieuwe beton zal worden aangebracht, wordt de einddatum voorlopig voorzien op 31 augustus 2026.
Wij danken alle bewoners en weggebruikers voor hun begrip en vragen om de tijdelijke verkeerssignalisatie te respecteren. We doen ons best om de hinder zoveel mogelijk te beperken.
Door deze maatregelen willen we niet alleen bijdragen aan een lagere snelheid van het gemotoriseerd verkeer, maar ook de leefbaarheid en verkeersveiligheid voor bewoners, fietsers en voetgangers verder verbeteren.
Betrokken bewoners ontvangen ook een bewonersbrief met de nodige informatie (zie bijlage).
