Ook riolering moet voortaan gekeurd worden

Als eigenaar van een woning of gebouw sta je in voor de plaatsing, wijziging, herstelling en het onderhoud van de privéwaterafvoer. Wil je die waterafvoer aansluiten op de riolering, dan ben je sinds 1 juli 2011 verplicht je installatie te laten keuren door een erkende keurder. Hij gaat na of je privéwaterafvoer is uitgevoerd volgens de wettelijke en technische voorschriften. Ook als er in je straat een nieuwe gescheiden riolering wordt aangelegd en je privéwaterafvoer moet worden opgesplitst, zal deze gekeurd moeten worden alvorens ze weer op de riolering wordt aangesloten.

Op 8 april 2011 heeft de Vlaamse Regering het 'Algemeen Waterverkoopreglement' ingevoerd. Dat legt de regels vast voor onder meer het campagnebeeld van keuring voor rioolaansluitingende levering van drinkwater, de sanering van afvalwater en de afvoer van regenwater. Ook jij als (ver)bouwer moet je aan bepaalde regels houden. Zoals je systeem van afvoer van afval- en hemelwater laten keuren.

 

Wanneer is een keuring verplicht?

• Bij nieuwbouw of grote verbouwingen.

• Bij aansluiting op de openbare riolering, gracht of individuele behandelingsinstallatie van afvalwater (IBA).

• Bij een belangrijke wijziging van je privéwaterafvoer.

 

Wat wordt er gekeurd?

De keurder controleert:

• de correcte scheiding van het private afval- en hemelwatercircuit;

• of de toestellen (bad, toilet ...) correct zijn aangesloten op de circuits;

• de aanwezigheid van de hemelwaterput, septische put ...;

• de afvoer van het hemelwater van verharde oppervlaktes;

• de infiltratie- en drainagevoorzieningen.

 

Opgelet: de keuring doet geen uitspraak over de afvoercapaciteit van je privéwaterafvoer.

 

Meer weten?

Op www.infrax.be vind je meer informatie over de keuring van een privéwaterafvoer mag uitvoeren en hoe dit in zijn werk gaat.

Kijk ook op www.infrax.be of op www.vmm.be om alles te weten over een correcte aansluiting op de riolering en de reglementering hierover.

Gepubliceerd op : 23-08-2011

madiwodovrzazo
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
22/05 : Infoavond rond fiscaliteit voor alle ondernemers van Nieuwerkerken
Naar aanleiding van de nieuwe regeringsmaatregelen en de naderende belastingsaangifte... Meer...
29/05 : Dansnamiddag senioren
Maandelijkse dansnamiddag voor senioren, elke laatste dinsdag. contactpersoon... Meer...
31/05 : Gemeenteraad
Maandelijkse gemeenteraadszitting (niet in juli en augustus), toegankelijk voor... Meer...
31/05 : Dorpsrestaurant
Kan u moeilijk ter plaatse raken of wenst u meer info, neem dan contact op met het... Meer...
02/06 : Open natuurtuin in Kozen
Van 10 uur tot 19 uur op zaterdag 2 juni 2012 houdt compostmeester (cpm) Teresa... Meer...
07/06 : Zitdag aangifte personenbelasting
De jaarlijkse zitdag voor het invullen van de aangifte in de personenbelasting... Meer...